LEGO® Icons 40586: Stěhovací vůz

Číslo setu: 40586 Počet kostek: 301 Řada: LEGO® Icons Rok vydání: 2023

Čas pro získání Terénní sanitky vypršel a LEGO si pro nás připravilo další dárek k nákupu (GWP) v podobě stěhovacího náklaďáku, ke kterému je sada nábytku.

Stěhovací vůz je sám o sobě doplňkem k setu LEGO® Icons 10312: Jazzový klub. Odkazuje na něj několik věcí od výběru nábytku přes saxofon na obraze až po nápis na krabici.

Set má vyčíslenou hodnotu 599 Kč a dostanete ho k nákupu nad 4 799 Kč. To je poměrně vysoká částka, která je asi cílena tak, že si máte koupit ten Jazzový klub, ale to je samozřejmě na vás. Stěhovací vůz k nákupu dostanete od dnešního dne, tedy 21.2 do 3.3.2023 nebo klasicky do vyčerpání zásob.

Minifigurky

V setu jsou 2 minifigurky stěhováků. Muž a žena. Stěhováci si pořádně máknou a proto má každý z nich dva obličeje. Můžete jim změnit výraz ze spokojeného k vyčerpávajícímu, ve kterém napínají všechny své síly.

LEGO 40586 Stěhovací vůz: Minifigurky a piano

Oblečeni jsou klasicky, jak už to v životě chodí. Tedy žena vhodně a muž nevhodně. Ženu napadne, že si na stěhování vezme montérky. Mužům to nedojde a tak si náš stěhovák vzal svou nejlepší košili a přes ní zelený svetr.

Nábytek

V oficiálním popisku je zmínka o šatní skříni, ale ta tu není. Mám takovou teorii, že se výběr nábytku v průběhu finalizování setu měnil a tohle v textu zůstalo z nějaké nefinální verze.

Šatní skříň tedy nemáme, ale zato máme:

  • toaletní stolek,
  • jukebox,
  • piano,
  • tématicky laděný obraz s vyobrazeným saxofonem
  • a stěhovací krabici, ale to už není nábytek

Zkrátka máme vhodný nábytek do Jazzového klubu.

LEGO 40586 Stěhovací vůz: Obsah balení

Toaletní stolek jistí nožky, které jsou tvořeny dílky kornoutů od zmrzliny. Vypadá to skvěle. Šuplíky bohužel nejsou zasouvací. Sice vidíme jeden šuplík pootevřený, ale to je napevno. Tato technika přidává na estetice, ale ubírá na funkci.

K jukeboxu a pianu není moc, co dodat. Na to, jak jsou malé, jsou propracované a věrné. Líbí se mi zlaté pedály u piana.

Obraz je v podobném duchu, jako jeden jiný, který už v Jazzovém klubu visí.

Stěhovací vůz

Stěhovací vůz připomíná spíš takové starší dodávky, které my známe jen z amerických filmů. Po evropě tyhle „ameriky“ moc nejezdí. Z pohledu kostek má trochu netradičně vyřešená kola s round tile namísto poklic, má otvírací zadní dvoukřídlé dveře, boční dveře kabiny a odnímatelnou střechu.

Veškerý nábytek, který najdete v setu, se vejde do dodávky, i když asi budete hrát trochu Tetris.

Velké logo po stranách dodávky není potisk, ale samolepka. Samolepka je také upoutávka s telefonem na dveřích kabiny, zadní SPZ a nápis na stěhovací krabici.

Dodávka má přes 9 cm na výšku, je 15 cm dlouhá a má 5 cm na šířku.

Doplňky

Co jsme ještě nezmínili, je nájezdová rampa a rudlík na přenášení těžkého piana nebo jukeboxu. U rudlíku jsem si chvíli lámal hlavu nad dílkem, který ho drží, ale pak mi došlo, že se vlastně dívám na letadlový podvozek. Chytré.

Chybí zmínit ještě drobnosti – koště a donut. Jak znám LEGO, určitě dostanete ještě jeden náhradní donut.

Stěhovací krabice má odnímatelné víko, na kterém je samolepka s instrukcí: „Do Jazzového klubu“.

LEGO 40586 Stěhovací vůz: Nábytek

Shrnutí

Představený dárek mě rozhodně nezklamal na rozdíl od některých jiných v minulosti.

Stěhovací dodávka má v sobě určitou starobylost, která se k Jazzovému klubu hodí. Nevím, o jaká jde léta, asi šedesátá stejně jako jukebox. Moderní dodávka by do tohoto prostředí nezapadla. Přiložený nábytek je krásným spojujícím prvkem a příležitostí oživit statické budovy nějakou probíhající scenérií.

To je mimochodem obecně důležitý prvek. Jestli máte své město, kde jsou budovy a auta, přidejte pomocí minifigurek a doplňků příběh, který se tam odehrává, aniž byste ho museli návštěvníkům vysvětlovat.

Dodá to městu šmrnc.

Přihlaš se k odběru a získej dárek ❤️

Těšit se můžeš nejen na klasické LEGO novinky, ale také na hlídání zajímavých slev, občas nějaký ten návod, který vyrobím pouze pro odběratele a každý týden soutěž o LEGO pro nejrychlejší z vás!

Navigace článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *