LEGO Friends 41711 Ema a umělecká škola

Recenze LEGO® Friends 41711: Ema a umělecká škola

Číslo setu: 41711 Počet kostek: 844 Řada: LEGO® Friends Rok vydání: 2022

V popisu kategorie jsem se přiznal, že si občas kupuji sety z řady LEGO Friends. V dnešní LEGO recenzi uvidíte důvod, proč to dělám.

Když jsem poprvé viděl set LEGO 41711: Ema a umělecká škola, okamžitě mě zaujala ta budova. Obvyklé pestré barvy tu v horních patrech reprezentují pouze malé parapety, které se dají snadno vyměnit a kromě modře prosklených dveří v přízemí, které patří spíš do nějaké nemocnice, působí budova velice realistickým dojmem.

Snadno si umím představit dostavit této budově záda a udělat z ní plnohodnotný modulár. Když už jsme u modulárů, letošní Jazzový club (LEGO 10312) má barvy, které mi připomínají řadu LEGO Friends mnohem víc, než dnes recenzovaná škola, která v této řadě vyšla.

Vlastně by dnešní umělecká škola, v případě dostavění, mohla klidně vyjít jako krásný modulár v evropské architektuře. Stačí si odmyslet parapety, křiklavé logo s tužkou a štětcem v nad-minifigové velikosti a figurky typické pro řadu Friends.

Minifigurky a doplňky

LEGO Friends minifigurky jdou v mém případě rovnou do šuplíku. Ale musím uznat, že jsou krásné. Do města se mi ale moc nehodí.

Jsou o trochu vyšší než klasické minifigurky. Naštěstí ale ne o tolik, aby museli mít jiné vybavení. V dnešním setu například dostaneme cyklistické kolo, na které se může posadit i klasická minifigurka a narozdíl od té holčiny z Friends se umí i chytit za řídítka. Friends figurky totiž nemají otočná zápěstí.

Máme tu 2 holky a jednoho učitele Felixe z umělecké školy, jak jsem z popisu pochopil. Podle krabice jsem poznal, že tmavovláska je Ema a zrzka je profesorka Béatrice.

LEGO 41711: Ema a umělecká škola - doplňky

Už jsem zmínil kolo. K němu máte modrou helmu. Holky mají ale především krásné malířské stojany. U LEGO Friends setů nikdy nelepím všechny samolepky, protože nakonec set použiju trochu jinak a méně žensky, ale na ty stojany jsem obrazy nalepil moc rád. Bavíme se tu o umělecké škole, takže na obrazech je zřejmě vyobrazená Paříž, ale klidně to může připomínat i Prahu. Středoevropská města jsou si podobná.

Ema má k dispozici také tablet, na kterém probíhá videohovor. Dalších doplňků je plná škola. Projdeme si ji po jednotlivých patrech.

Škola

Fasáda školy je nádherná. Líbí se mi struktura, detaily i barvy. Střechu má stejně barevnou jako modulár 10297 Butikový hotel. V Paříži je takhle zelených střech plno. Líbí se mi také strom v podzimních barvách a opadané listí z něj.

Co mi doslova vykouzlilo úsměv na tváří, jsou dva malé keře před vchodem. Tu součástku jsem neznal, až při stavbě mě překvapilo, že je to taková ta „afro“ paruka nabarvená na zeleno.

Už jsem říkal, že mi nesedí modré sklo vchodových dveří. Pro mé účely to ale není problém, mám v plánu zakomponovat do svého města jen horní dvě patra, ale tuhle nekonzistenci nechápu.

Obecně mám rád tyto mini moduláry, nebo jak budovy nazvat. Jde mi hlavně o fasádu, kterou je těžké vymyslet tak, aby budova působila dobře. Zbytek si každý dostaví ze svých kostek. Když to řeknu blbě, na bocích a zádech už není moc, co pokazit.

Můžete mít modulární město třeba jen ze dvou oficiálních plnohodnotných modulárů a zbytek vyřešit tak, že dostavíte sety jako je ten dnešní.

Přízemí

Po patrech se podíváme dovnitř.

V přízemí je kávovar, u kterého jsem teda měl chvíli problém ho v tom rozpoznat. Vedle něj jsou dva hrníčky a nejspíš hranatá skleněná miska, ve které je croissant a tabulka čokolády. Co by to bylo za snídani v Paříži bez croissantu s kapučínem, že?

V pravé části od dveří je umyvadlo a úložné skříňky. Díky samolepkám vypadají dobře a nevadí mi dokonce ani růžový zámek ve tvaru srdíčka. Jedna skrývá jablko na svačinu a druhá kolečkové brusle s další helmou.

První patro

Dostáváme se do jednotlivých studií. Každý umělec si tu vybere svou oblíbenou činnost.

V prvním patře je vlevo šicí stroj, metr, nůžky a látky pro šití módních návrhů. Uprostřed patra tu horní část trupu na otočné tyčce slouží jako figurína, kolem které jsou různé mašle. Ještě dodám, že šicí stroj má v šuplíku červenou součástku, kterou jsem nerozpoznal. Je to asi nějaká stuha? Nevím, každopádně dostanete ještě jednu náhradní.

No a v pravo je má oblíbená část. Keramická dílna. Na polici je keramická miska a konvička. Před ní je drobná mechanická stavba stolu s hrnčířským kruhem. Ten můžete kličkou otáčet a hrát si na scénu z filmu Duch.

Druhé patro

Umělecká škola je moderní. Pracují tu s návrhy v grafických programech a s 3D tiskem. Vše nastavíte u počítače, který je na stole ve vysoké poloze tak, aby se u něj stálo a ne sedělo, jak je to dnes populární. Výsledek se následně tvoří ve 3D tiskárně hned vedle. Ta se dá otvírat. Tiskne se tu malý model LEGO minifigurky.

Nevím jestli položený mobil naležato byl ten nejlepší způsob, jak ztvárnit ovládání 3D tiskárny.

Ve středu patra je dekorační váza s kyticí. Tu si mohou umělci nafotit v pravé části, kde je fotografický ateliér. Máme tu přídavné světlo a nechybí foťák se stativem a výměnným objektivem. Jako pozadí focených objektů slouží umělecká tapeta. Ta se mi ale líbí i jako samostatný velký obraz někde v galerii. Proto si dílek zasloužil polepit samolepkou. Tohle určitě ještě někde využiju.

Závěr a kde koupit

Pro mě nebyl nákup vůbec žádné velké přemýšlení. Vnímám to tak, že plnohodnotný modulár koupíte za 5-6 tisíc a z této umělecké školy si podobně krásný modulár sestavíte za uplně jinou cenovku jen doplněním základních kostek, které už máte.

Některé sety se vyplatí koupit na oficiálním eshopu, jiné ne. Tohle není ten případ. Oficiálně je za cenu 1729 Kč, ale já si pro něj šel na Alzu za 1499. Vtipné je, že jsem to den odkládal a v den nákupu zlevnili poslední kus, který měli na 1111 Kč. Teď tedy není skladem, ale až bude, i těch 15 stovek se vyplatí za něj dát.

Čekat ale nemusíte, alternativně ho vidím:

Ceny se mohou v době čtení článku lišit. Proklikejte a uvidíte.

Inspirace

EDIT: Napadlo mě ukázat vám, jak jsem zakomponoval budovu do svého města. Zdaleka to není dokonalé, je to jen první nástřel, jak by to mohlo být, ale může vás to inspirovat:

LEGO 41711: Ema a umělecká škola - inspirace

Přihlaš se k odběru a získej dárek ❤️

Těšit se můžeš nejen na klasické LEGO novinky, ale také na hlídání zajímavých slev, občas nějaký ten návod, který vyrobím pouze pro odběratele a každý týden soutěž o LEGO pro nejrychlejší z vás!

Navigace článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *