LEGO® Icons 10317: Land Rover Classic Defender 90

Číslo setu: 10317 Počet kostek: 2336 Řada: LEGO Icons Rok vydání: 2023

O chystaném LEGO 10317 – Land Rover Classic Defender se už nějakou dobu vědělo. Fotky toho, jak bude vypadat, ale unikly až na poslední chvíli. Hned vzápětí totiž tento set LEGO zveřejnilo a my se tak můžeme rovnou podrobně podívat, jestli stojí za doporučených 6 099 korun.

Sázka na klasiku

Kdo zná klasický Defender z roku 1983, ten se vůbec nediví jeho výběru. Je to nesmrtelný pracant, který se mnohokrát osvědčil v tom nejnáročnějším terénu. Do extrémních podmínek je přímo stavěný. Je z hliníku, takže je lehký, má pohon na všechna 4 kola, krátký rozvor, takže snadno překonává překážky, které by jiná auta zastavily a nedělá mu žádný problém ani 45 stupňové stoupání.

Skutečný Land Rover Classic Defender 90

Když se řekne Land Rover Classic Defender 90, představíme si drsný skotský terén, zamračené počasí, vysoké holinky, loveckého psa, pušku přes rameno, hnědou bekovku na hlavě a klasickou, pískově zelenou barvu karoserie.

Komu se tato představa líbí, bude nadšený z nejnovějšího LEGO setu, který je původnímu originálu naprosto věrný.

LEGO 10317: Land Rover Classic Defender 90 - civilní verze

Autentický model

Samotný Defender nelze popsat jinak, než jako autentický model, který se úspěšně snaží držet každého detailu původní klasiky. Hodně těchto detailů je dokonce funkčních. Asi se nemusíme bavit o samozřejmostech, jako jsou otvírací dveře nebo kapota motorového prostoru. Máme tu funkční řízení, tlumiče i naviják. Bedna s nářadím se dá otevřít do stran jako ve skutečnosti a podle fotek podezřívám i ten hever, že skutečně funguje jako hever.

Volitelné možnosti

Je to trochu divné bavit se o možnostech sestavení. Bavíme se o stavebnici, takže možnosti máte nekonečné. Některé volitelné možnosti, jak Defender upravit, vám ale LEGO designéři předpřipravili.

Mám na mysli především civilní a off-road verzi. V civilní verzi poskládáte elegantní karoserii, na kterou v případě zájmu o off-road můžete přistavět ochranný rám se střešním nosičem plným vybavení a namísto běžného nárazníku robustnější s navijákem.

LEGO 10317: Land Rover Classic Defender 90 - offroad verze

Tím výběr nekončí. Poprvé vidím (kdyžtak mě opravte), že si můžete v nějakém LEGO autě vybrat mezi V8 a turbo diesel motorem. A aby toho nebylo málo, můžete si vybrat mezi 3 různými kapotami a levostranným či pravostranným řízením.

Vybavení a doplňky

Ve vybavení Land Roveru je toho poměrně hodně. Na boky můžete připevnit vyprošťovací desky, ke střešnímu nosiči žebřík a zepředu šnorchl pro přístup vzduchu k sání motoru při projíždění potoků a řek.

LEGO 10317: Land Rover Classic Defender 90 - vybavení

Na střechu pak naložíte dva kanystry, krabici s nářadím a hever. Vše zabezpečíte lanem. Kromě toho všeho pojme Defender ještě hasící přístroj, 2 rezervy, krumpáč, sekyrku, kladivo a lopatku pro vyhrabání se z hlíny.

Krabice s nářadím se dá otvírat do stran jako v reálu a jak jsem tak zkoumal ten hever, vůbec bych se nedivil, kdyby byl také funkční.

Interiér také nezůstává nic dlužen. Je autentický do posledního pedálu včetně tradiční „kůže“ hnědé barvy a držáku na kávu.

LEGO 10317: Land Rover Classic Defender 90 - krabice

Shrnutí

Upřímně vůbec by mi nevadilo, kdyby takhle skvěle provedené LEGO Icons sety nahradily řadu Technic. Vždyť pod tou elegantní karosérií se stejně skrývá ta „Technic“ mechanická práce a zvenku je to autentičtější. Nebo naopak. Pokud by řada Technic začala vypadat takhle, přestal bych ji bojkotovat. 🙂

Land Rover Classic Defender 90 si umím velmi dobře představit v každém pánském interiéru na poličce nebo přímo na pracovním stole. S 32 centimetry na délku a 16 na výšku je to dostatečně velký model na to, aby zaujal nejen muže, kteří do místnosti vstoupí. Nejsem výjímkou.

Set 10317 vyjde 4. dubna 2023. Obsahuje 2 336 kostiček a bude stát 6 099 Kč. A víte co? Jediné, čím se v souvislosti s nabídkou LEGO Defender 90 zabývám, je, kde mu najdu důstojné místo.

Přihlaš se k odběru a získej dárek ❤️

Těšit se můžeš nejen na klasické LEGO novinky, ale také na hlídání zajímavých slev, občas nějaký ten návod, který vyrobím pouze pro odběratele a každý týden soutěž o LEGO pro nejrychlejší z vás!

Navigace článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *